ZNAJDŹ W PROGRAMIE

lekcja kina

To szczególna forma spotkania naszych specjalnych gości z festiwalową widownią. Twórcy opowiadają o swoich fascynacjach, artystycznych grzechach, tajemnicach rzemiosła.

 

Lekcja kina – spowiedź twórcy filmowego: Na Dwóch Brzegach mistrzowie kina w bardzo osobisty sposób opowiadają o swojej fascynacji sztuką (nie tylko filmową), inspiracjach, nauczycielach i mentorach, ale także – o grzechach jakie popełnili na swojej drodze artystycznej. Ze spotkań wyłania się nie tylko portret twórcy, ale także bardzo ciekawa dyskusja na temat  systemów wartości, światopoglądu, roli kultury i sztuki w życiu codziennym. Spotkania ilustrowane są wybranymi przez twórcę filmami. W tym roku zaproszenie do cyklu przyjął m.in. Grzegorz Królikiewicz.

 

Od roku 2009 Lekcje Kina są rejestrowane, tworząc archiwum Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Gośćmi cyklu byli do tej pory: Bob Rafelson, Bruno Barreto, Sławomir Grünberg, Wojciech Marczewski, Andrzej Titkow, Jerzy Stuhr, Sławomir Idziak, Piotr Szulkin, Filip Bajon, Jan Hřebejk.

 

LEKCJA KINA – Andrzej Fidyk

data: 05/08/2011, godzina: 12:15, miejsce: Kino pod Srebrną Gwiazdą, program artystyczny: lekcja kina

LEKCJA KINA – Grzegorz Królikiewicz

data: 04/08/2011, godzina: 12:00, miejsce: Kino pod Srebrną Gwiazdą, program artystyczny: lekcja kina