ZNAJDŹ W PROGRAMIE

Wymyśl, co się zdarzyło w Kazimierzu

02/08/2011

 

MillionYou.Com i Festiwal Dwa Brzegi zapraszają do udziału w konkursie na film paradokumentalny. Trzeba wymyślić co się zdarzyło w Kazimierzu podczas festiwalu i nakręcić o tym film. Inspiracją dla twórców mogą być filmy gatunku mockumentaries pokazywane na festiwalu. W konkursie zostaną przyznane trzy nagrody główne oraz nagroda Dyrektor Artystycznej Festiwalu Grażyny Torbickiej.

 

Już po raz drugi MillionYou i Dwa Brzegi organizują wspólnie konkurs. W ubiegłym roku twórcy MillionYou przygotowali impresje z festiwalu oraz filmy, które pokazywały jak kino przenosi widza w Inny Świat. Filmy z tego konkursu będzie można zobaczyć na dużym ekranie w środę 3 sierpnia o godz. 22 w Kinie pod Srebrną Gwiazdą.

 

Konkurs nawiązuje do sekcji mockumentaries tegorocznego festiwalu. Mockumentary (mock documentary) to fikcja, która udaje dokument. Filmy, które posługują się formą dokumentalną do opowiedzenia historii nie zawsze prawdziwych. W zadaniu konkursowym czytamy: Autentyczne wydarzenia piątej edycji Dwóch Brzegów uczyń punktem wyjścia do fikcyjnej opowieści, niosącej jednak wszelkie znamiona prawdziwej historii. Możesz swoim filmem spróbować osiągnąć efekt komiczny lub dramatyczny. Musisz jednak pamiętać, aby wymyśloną historię zakotwiczyć w prawdziwych zdarzeniach tegorocznej edycji, charakterze festiwalu, duchu miejsca. Dołącz do wybitnych twórców, którzy zmierzyli się z tym gatunkiem: m.in. Woodego Allena “Zelig”, Petra Zelenki “Rok Diabła”, Monthy Pythona “The Rutles”.

 

Dla twórców najlepszych filmów zostały przygotowane nagrody:
● Autorzy 15 filmów nominowanych przez Jury otrzymają akredytacje na cały przyszłoroczny festiwal Dwa Brzegi. Będzie ona upoważniała do uczestnictwa we wszystkich imprezach festiwalowych. Jury spośród filmów nominowanych wybierze autorów, którym przyzna nagrody za zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca. Dodatkowo Dyrektor Artystyczna Festiwalu wytypuje swojego faworyta.
● I miejsce – 2 000 złotych oraz nocleg dla 2 osób w dzień pokazu filmów konkursowych na festiwalu Dwa Brzegi w 2012 roku.
● II miejsce – 1 000 złotych oraz nocleg w dzień pokazu filmów konkursowych na festiwalu Dwa Brzegi w 2012 roku.
● III miejsce – 700 złotych oraz nocleg w dzień pokazu filmów konkursowych na festiwalu Dwa Brzegi w 2012 roku.
● Nagroda Dyrektor Artystycznej Festiwalu, Grażyny Torbickiej – 1 000 złotych oraz nocleg dla 2 osób w dzień pokazu filmów konkursowych na festiwalu Dwa Brzegi w 2012 roku.

Więcej informacji o konkursie TUTAJ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Tomasz Stokowski