ZNAJDŹ W PROGRAMIE

Filmowe reminiscencje

 

Niewiele ponad miesiąc minął od zakończenia tegorocznej edycji DWÓCH BRZEGÓW, a praca nad kolejną – już trwa: nasz Dział Programowy odwiedził festiwale w Wenecji i Koszalinie. Szukamy nowości i równolegle, śledzimy dalsze losy filmów, które pojawiły się podczas tegorocznej edycji.

 

Zwycięzca Niezależnego Konkursu Szkolnych i Amatorskich Filmów Krótkometrażowych Kuba Czekaj (“Ciemnego pokoju nie trzeba się bać”) wrócił z koszalińskiego Festiwalu MŁODZI I FILM z wyróżnieniem w kategorii fabuła krótkometrażowa.

 

“Jantar 2010″ 29. KFDF MŁODZI I FILM powędrował do Katarzyny Klimkiewicz, która w sierpniu 2010 była gościem DWÓCH BRZEGÓW. Przypomnijmy, że jej “Hanoi-Warszawa” zachwycił nie tylko naszą publiczność i Jury w Koszalinie, ale jako jedyny polski fabularny film krótkometrażowy został zakwalifikowany do międzynarodowego konkursu Krakowskiego Festiwalu Filmowego i otrzymał nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii film krótkometrażowy. Warto dodać, że to jedyna w ostatnich latach w Polsce produkcja krótkometrażowa przeniesiona na taśmę 35 mm.

 

“Jantar 2010″ 29. KFDF MŁODZI I FILM im. Stanisława Różewicza za reżyserię,  przypadł Pawłowi Sali za – bardzo dobrze przyjęty w Kazimierzu film – “Matka Teresa od kotów”. Film od 17 września można oglądać już w kinach. Wyróżnienie otrzymała również znana dwubrzegowej publiczności animacja Bartka Kulasa “Millhaven”, a z wyróżnieniem specjalnym Jury w krótkometrażowej kategorii film dokumentalny wróciła z Koszlina Edyta Wróblewska (“Ala z elementarza”).