ZNAJDŹ W PROGRAMIE

KOLEGIUM SZTUK PIĘKNYCH | wernisaż

data: 31/07/2011, godzina: 14:00, miejsce: Kolegium Sztuk Pięknych, program artystyczny: wystawy

Wystawa czynna przez cały festiwal, do 7 sierpnia 2011, w godzinach 10:00-18:00.

 

AMADEUSZ POPEK | grafika
Rysownik, grafik w technice metalu akwaforty i akwatinty. Urodził się w Lublinie. Ukończył studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curii-Skłodowskiej w Lublinie na specjalizacji malarstwo oraz grafika. Dyplom pod kierunkiem prof. Mieczysława Hermana z malarstwa oraz z grafiki u prof. Zdzisława Niedźwiedzia. Od 2006 nauczyciel akademicki na stanowisku asystenta w Zakładzie Grafiki Warsztatowej w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Wystawy indywidualne: 2008 – Wystawa Grafiki i Malarstwa w Muzeum im. St. Staszica w Hrubieszowie; 2008 – Wystawa Rysunek i Grafika w Galerii Centrum Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie; 2010 – Wystawa w Galerii Zamek Przemyskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Przemyślu; 2010 – cykl rysunków i grafik „Krajobrazy intymne” w Galerii Abakus w Stołecznym Centrum Kulturalnym Warszawa. Wystawy zbiorowe: 2007 – XVII Konkurs Grafika i Rysunek Roku: Muzeum na Zamku, Lublin; 2008 – Wystawa Międzynarodowa Galerii M-ARS Der Kunstsupermarkt; 2009 – Viaducts of Art Ukraina, Dniepropietrowsk, Kijów, Lwów: wystawa prac pod patronatem Entropy of Art i Wydziału Artystycznego UMCS;  2011 – 2. Triennale Malarstwa Animalis, Chorzów; 2011 – Udział w VII Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego, Lubaczów.

 

ALICJA PULIK | grafika
Absolwentka Kolegium Sztuk Pięknych UMCS w Kazimierzu Dolnym, kierunek grafika.  Wystawy: 2008 – wystawa zbiorowa, I Międzynarodowe Biennale Młodej Grafiki Prima Septembris we Wrocławiu; 2010 – wystawa malarstwa „Autofony” w Młodym Forum Sztuki Galerii Białej w Lublinie; 2011- wystawa zbiorowa plakatu studenckiego w galerii Zajezdnia w Lublinie.

 

ZASZUFLADKOWANIE – “W moich pracach skupiłam się na trzech uczuciach ciągle towarzyszącym mojemu życiu, które w pewien sposób próbuję za każdym razem szufladkować. W pierwszej pracy prezentuje złość. Zaprezentowałam cztery autoakty, ponieważ w momencie zdenerwowania, człowiek jest jakby rozszczepiony. Myśli nie są wtedy jasno wyklarowane tylko zdają się kłębić, mieszać, rozchodzić we wszystkie strony. Druga praca odnosi się do stanu emocjonalnego jakim jest zazdrość. Ukazałam dwie postacie, gdyż okazywane uczucie, dotyczy zazwyczaj dwojga ludzi, przynajmniej w moim przypadku, gdzie do głosu dochodzi brak zaufania. W ostatniej pracy miałam na celu uwidocznienie smutku, który w swej prostocie okazuje się, moim zdaniem, najbardziej krańcowy wobec dwóch pozostałych.”

 

FACEBOOK – “Praca składa się z dwóch obrazów, o wymiarach 200×300 cm, wykonanych w technice akrylowej, której najważniejszym aspektem jest portret. Część z zaprezentowanych osób, towarzyszy mi od początku życia, niektórzy spędzili ze mną dzieciństwo w rodzinnej miejscowości, innych poznałam w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum, jeszcze inni byli przez krótki okres w moim życiu, ale wywarli znaczący wpływ na moją świadomość. Jednak większość to ludzie, którzy obecnie mnie otaczają. Są nimi: studenci, wykładowcy, znajomi, których spotykam na ulicy, przyjaciele. Wszystkie te osoby z którymi przebywam, które mnie otaczają tworzą mój świat i to właśnie oni wszyscy, stali się dla mnie inspiracją do powstania tych prac. Obrazy pełnią dla mnie swoistą rolę pamiętnika i wynagrodzenia dla innych, opisują wszystko to, co spotkało mnie najlepszego w życiu.”

 

ALEKSANDRA ZYSKOWSKA | malarstwo
Studiowała na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, gdzie w 2008r. obroniła dyplom z malarstwa w pracowni prof. Mieczysława Hermana. Ukończyła studia podyplomowe na Politechnice Lubelskiej, kierunek wzornictwo przemysłowe. Dyplom z wyróżnieniem.

 

JAROSŁAW ZYSKOWSKI | malarstwo
W latach 1981-1986 studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, gdzie uzyskał dyplom w pracowni malarstwa prof. Stelmasika. Uprawia malarstwo sztalugowe.

 

ASP KRAKÓW | wystawa ROŚLINY
Realizacje studentów Krakowskiej ASP im. Jana Matejki wykonane pod opieką Małgorzaty Buczek – Śledzińskiej. Wystawa prezentuje prace studentów, którzy na zaproszenie Dyrektora Ogrodu Botanicznego podjęli się realizacji wizualnych z materii organicznej pochodzącej z roślin Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ukazuje ona możliwości zastosowania różnorodnych włókien i wyczerpanego z nich papieru w realizacjach płaskich i przestrzennych. Materiał do prezentowanych prac na wystawie w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego studenci otrzymali jesienią w związku z powegetacyjnym porządkowaniem ogrodu.