ZNAJDŹ W PROGRAMIE

HEMAIL – Szamburski | Zakrocki | Wójciński | Szpura

data: 04/08/2011, godzina: 21:00, miejsce: SARP, program artystyczny: koncerty

HEMAIL, czyli słynny duet muzyczny SzaZa – Szamburski | Zakrocki we współpracy z najlepszą we wszechświecie sekcją rytmiczną: Wójciński | Szpura. Hemail to czterech mężczyzn. Cztery organy rozrodcze. Cztery głowy. Osiem rąk i aż 40 palców. Wszystko połączone w jeden spójny organizm, jedną myśl i jeden cel. Kolejna propozycja, która wpisując się w interdyscyplinarny charakter Dwóch Brzegów, ma ukazać różne oblicza muzyki. Chcemy zaprezentować młodych artystów, którzy angażując się w realizacje projektów wielu dziedzin sztuki i muzyki, wykorzystują te doświadczenia w autorskich dokonaniach, swobodnie poruszając pomiędzy podziałami na to, co klasyczne i to, co nowoczesne, a dzięki swojej intensywnej działalności twórczej i animacyjnej, wyznaczają jeden z głównych nurtów aktualnej sceny muzycznej.

SzaZa – Duet Paweł Szamburski | Patryk Zakrocki od ponad 10 lat aktywnie działa na scenie muzyki improwizowanej i sztuki niezależnej. Ich muzyka jest połączeniem skrajności: hałasu i ciszy, piękna i brzydoty, popu, muzyki elektroakustycznej, improwizowanej i współczesnej kameralistyki. Za pomocą klarnetu, skrzypiec, głosu i zapętleń – muzycy poszukują jedności w tych przeciwieństwach. Ich koncerty balansują między improwizacją muzyczną i sztuką performance. Muzycy działają w wydawnictwie i stowarzyszeniu LadoAbc: środowisku, którego działalność przyczyniła się do dynamicznego rozwoju nowej muzyki w Polsce. Tworzą muzykę dla teatru, filmu, kina niemego, tańca współczesnego. Współpracowali min. z P. Cieplakiem, P. Miśkiewiczem, L. Bzdylem, M. Liberem, K. Globiszem, M. Pieprzycą, K. Kozyrą. Duet realizował muzykę do projektów CSW,  Zachęty, Filmoteki Narodowej, Instytutu Adama Mickiewicza, Teatru Starego w Krakowie, Teatru Nowego i wielu innych.

www.szaza.pl

 

Paweł Szamburski – Klarnecista, improwizator. Jest członkiem grupy badaczy puszczy dźwiękowej – Horny Trees, założycielem i liderem zespołu Meritum, od wielu lat prowadzi autorski cykl imprez z muzyką improwizowaną „Djazzpora”. Udziela się również w Cukunft (tradycyjna muzyka żydowska) oraz Ircha (muzyka improwizowana). Współpracuje z artystami z całej Europy, m.in.: Frank London, Raphael Rogiński, Candelaria Saenz Valiente, Tomasz Duda, Macio Moretti, Tomasz Stańko, Mikołaj Trzaska, Wacław Zimpel, Noel Akchote, Michał Górczyński, Hubert Zemler, Maciej Trifonidis Bielawski. Tworzy muzykę dla filmu i teatru. Wyróżniony na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy (Francja 2009) za najlepszą muzykę filmową.

www.myspace.com/szamburski

 

Patryk Zakrocki – Kompozytor, improwizator, skrzypek, perkusista, artysta dźwiękowy. Uczeń Bugusława Shaeffera. Zajmuje się muzyką kameralną, elektroakustyczną i szeroko pojętym słuchowiskiem. Nagrał 11 autorskich płyt. Autor muzyki filmowej, teatralnej oraz słuchowisk i instalacji dźwiękowych. Organizator Galimadjazu, współtwórca „Inwazji dźwięku” w warszawskiej Zachęcie, założyciel Zakładu Produkcji Dźwięku i Gabinetu Masażu Ucha Wewnętrznego. Kurator przy Europejskim Kongresie Kultury 2011. Współpracował z Improvisers Ensemble, Baabą, Mitch & Mitch oraz z takimi muzykami, jak: Tetuzi Akiyama, Raphael Rogiński, Michał Górczyński, Noel Ackchote, Macio Moretti, Hubert Zemler. Muzyka Patryka Zakrockiego była kilkakrotnie nagradzana i wyróżniana (Camerimage, Kontrapunkt, Dwa Teatry, Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski w Poznaniu), co sprawiało mu zawsze bezwstydną przyjemność.

www.myspace.com/zakrocki

Ksawery Wójciński | Paweł Szpura to aktualnie najbardziej rozchwytywana sekcja rytmiczna w Polsce. Niezwykle kreatywni i aktywni, dynamikę gry czerpią z tradycji jazzowej, ale ich język wykracza poza czytelne ramy kulturowe. Współpracują z wieloma cenionymi artystami min.: Mikołajem Trzaską, Wacławem Zimplem, Raphaelem Rogińskim, Marcinem Gokieli, Łukaszem Rychlickim, Michałem Bielą. Muzycy są związani z warszawskim środowiskiem Lado.

 

Ksawery Wójciński – Wszechstronny muzyk o wielkiej wrażliwości na brzmienie. Nie boi się eksperymentów. Okrzyknięty Nikiforem polskiego kontrabasu. Jego zainteresowania sięgają od muzyki dawnej po wyrafinowaną improwizowaną muzykę współczesną. Współpracował z takimi muzykami jak: Mikołaj Trzaska, Michael Zerang, Hans Peter Salentin, Martyna Jakubowicz, Gaba Kulka, Robert Rasz, Wacław Zimpel, Raphael Roginski, Szymon i Maurycy Wójcińscy. Współtworzy legendarne Emergency Jazz Sextet i Hera Quartet. Koncertuje w kraju i za granicą. Znany jest również z eksperymentów wokalnych, które przywodzą na myśl ducha takich artystów jak Tom Waits, Frank Zappa czy Freddie Mercury. Jest artystą wiecznie poszukującym.

www.myspace.com/ksawerywojcinski

 

Paweł Szpura – Perkusista znany z formacji Kapishon, Cukunft, Spinalonga, Hera oraz współpracy z Mikołajem Trzaską, Raphaelem Rogińskim, Michałem Górczyńskim i Tomaszem Dudą. Brał udział w festiwalach: WSJD, Warszawska Jesień, Mizrach.

 

Skład: Paweł Szamburski – klarnet, mandolina, Patryk Zakrocki – skrzypce, mbira, skrzypco-trąba, Ksawery Wójciński – kontrabas, Paweł Szpura – perkusja