ZNAJDŹ W PROGRAMIE

DANIEL MELINGO – Koncert Otwarcia „Przeklęte Tango” (Argentyna)

data: 30/07/2011, godzina: 21:00, miejsce: Zamek w Janowcu, program artystyczny: koncerty

Muzyczne otwarcie  to koncert  DANIELA MELINGO – latynoamerykańskiego Toma Waitsa, kultowego artysty z Argentyny, który wystąpi w Polsce po raz pierwszy. Wokalista i multiinstrumentalista wraz z zespołem zagra utwory ze swoich dwóch ostatnich płyt: „Santa Milonga” i „Maldito Tango”.

 

Melingo nie jest szalony. To sprawia, że jego nieprawdopodobne tanga stają się możliwe. Melingo jest oczywiście – osobą. Przetrwał siebie samego, swoje nieskończone osobiste podróże, żeby stać się bohaterem literackim z krwi i kości. Melingo jest legendą Melingo, głównym bohaterem w życiu czasami nazbyt intensywnym, które nieuchronnie – musiało prowadzić do tanga.

Aby być Melingo trzeba przemierzać ulice, wywąchując poezję jak pies gończy. Trzeba tańczyć jak bat i śpiewać jak blizna. Melingo jest znaczącym muzykiem. Studiował w Konserwatorium, ale niewiele zachował z tej instytucji. Był – i zawsze będzie – zaciekłym i rozgorączkowanym poszukiwaczem przygód. Przedstawicielem bohemy Buenos Aires, a więc i świata. Możemy nazywać go Maestro, ponieważ osiągnął prostotę. Nie ma nic bardziej naturalnego, niż trzaskający płomień jego tang. Santa Milonga obraca w proch bariery pomiędzy sacrum a profanum. Te utwory mają w sobie tyle z uwielbienia, co z lekceważenia. Zawiera się w nich i ortodoksja, i herezja. Jest w nich nadmiar i piękno. Miłość i szyderstwo. Bramy otwierają się gdy przechodzi, ponieważ Melingo wywalczył sobie prawo, by bawić się prawami tanga.

Tak więc czyste tango: wspaniałe szaleństwo Melinga.

www.danielmelingo.com