ZNAJDŹ W PROGRAMIE

MIĄŻSZ

data: 01/08/2011, godzina: 21:00, miejsce: SARP, program artystyczny: koncerty

Jedno z najciekawszych zjawisk polskiej sceny muzycznej. Lubelska grupa, która swobodnie porusza się między gatunkami, prezentując utwory z pogranicza folku, kabaretu, piosenki autorskiej, jazzu i rock’nrolla. Skromne instrumentarium (gitara, kontrabas, wokal) owocuje tutaj surrealistycznym klimatem, bogactwem brzmień i energii. Mówią o sobie: „Postawiliśmy na przerost treści nad formą i na polską piosenkę. Historia zespołu sięga daleko poza granice pojmowania, kosmosu i dobrego smaku”. Miąższ gra muzykę piękną i zabawną, ale nie głupią: z absurdalnymi tekstami i nieprzewidywalnymi kompozycjami. Na scenie może zdarzyć się wszystko.

Na Dwóch Brzegach chcemy także promować projekty, ocierające się o piosenkę autorską, których coraz mniej jest na polskiej scenie. Miąższ kontynuuje dobrą tradycję, stawiając sobie wysokie wymagania w zakresie sfery tekstowej, kompozycyjnej i aranżacyjnej. Repertuar zespołu jest wynikiem fascynacji polskim folklorem (także miejskim), która przesądza o oryginalności wizerunku artystycznego grupy.

Skład: Joanna Ewa Zawłocka – wokal, Krzysztof Gadzało – kontrabas, Sebastia Pikula – gitara, akordeon, instrumenty własne: ukulele lubartowskie, indiańska gitara typu lapsteel.

www.myspace.com/miazszmiazsz

 

Joanna Ewa Zawłocka – Jako trzyletnia dziewczynka wystąpiła z Majką Jerzowską w piosence „Wszystkie dzieci nasze są”. Jako uczennica liceum regularnie brała udział w konkursach wokalnych. Z około czterdziestu, w których uczestniczyła, tylko trzy razy wróciła bez głównej nagrody. Otrzymała stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego dla młodzieży wybitnie uzdolnionej muzycznie. Wraz z zespołem EMDEK na deskach scen i festiwalach spotkała takie gwiazdy jak Grażyna Łobaszewska, Alicja Majewska, Elżbieta Adamiak, Kuba Badach, Krzystof Kolberger, Krystyna Prońko, Irena Santor. Supportowała koncerty Manaamu, Edyty Górniak i Kayah. W 2010 roku na koncertach Przystanku Woodstok rozpoczęła się jej współpraca z Jackiem Kleyffem, założycielem Salonu Niezależnych. Występuje obecnie z Orkiestrą Na Zdrowie. Na studiach muzyczna dusza Joanny wreszcie nabrała kształtu. Wraz z Sebastianem Pikulą i Krzystofem Gadzało założyła zespół Miąższ z którym nagrała debiutancki album “Miąższ”. W marcu tego roku została zaproszona przez Jacka Bieleńskiego do nagrania piosenki na płytę kolejnej polskiej edycji Jugotonu.

 

Krzysztof Gadzało – Odkąd pamięta, grał w zespołach punkowych. W roku 1988 – z grupą Trawnik, jednym z najważniejszych warszawskich zespołów alternatywnych, w którym grali też kiedyś Muniek Staszczyk, Kazik, Krzywy i Kayah. Występował z zespołem Ichmisie, grającym w latach 90. acid jazz i afro beat. Następnie trafił do zespołu blues-funkowego Iceband. W roku 1996 zakłada Acid Drive, zespół eksperymentujący z loopami i sekcją dętą. Zostaje poproszony do wzięcia udziału w sesji nagraniowej Walka Dzedzeja, pierwszego polskiego działacza sceny punkowej. Na początku XXI wieku kupuje swój pierwszy kontrabas i zakłada Koolor Squad (płyta „Cytrusowa Rewolucja”). Koncertuje. Zostaje członkiem punkowego zespołu G.Q.C., prowadzonego przez Tomasza Magiera, znanego lektora Telewizji Polskiej (płyta „Sound Nieostateczny”). W roku 2007 zakłada ze Słomą zespół Przedwietrze, z którym nagrywa płytę „Zagrania”. Gra również z zespołami Pieczywo, Karmapa, Ziemia Planeta Ludzi , Puch , Żerafał, PKP, Blisko Pola… A potem nastąpiła era Miąższu.

 

Sebastia Pikula – W wieku sześciu lat na małym akordeonie wykonał kilka kolęd podczas rodzinnej wigilii. Później przyszła pora na instrumenty elektroniczne klawiszowe oraz gitarę. Wybrał drogę artysty samouka. Zafascynowany jazzem i muzyką improwizowaną, znalazł się w Nowym Jorku. Oprócz prac wysokościowych i budowlanych grał w zespole “chałturniczym” na weselach, dancingach i przyjęciach okolicznościowych. Niezależnie od tego, odwiedzał kluby, brał udział w jam sessions, a gdy brakowało grosza, grywał na ulicy i na przystankach stacji metra. Te ostatnie zaowocowały poznaniem naturalnej i wolnej muzyki nowojorskiej. Po powrocie rozpoczął współpracę z Jackiem Kleyffem i Orkiestrą na Zdrowie oraz ze Słomą i jego zespołem Przedwietrze. Zagrał z tymi składami kilkadziesiąt koncertów oraz brał udział w nagraniu płyty “Znaki” Orkiestry na Zdrowie. Następnie przyszła kolej na trio Miąższ, z którym zdobył Trójząb Neptuna na festiwalu FAMA 2010.